Szanowni Państwo!

W tym roku niestety ze względu na zagrożenie epidemiczne oraz liczne ograniczenia nie odbędzie się tradycyjny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie będzie koncertów, wydarzeń kulturalnych i sportowych, które towarzyszyły zbiórce. Nasi Wolontariusze zachowując wszystkie niezbędne środki ostrożności wyruszą jednak w teren 31 stycznia 2021 r., by wesprzeć dzieło Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem skupimy się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Spotkacie nas m.in. w Bielinach, Domasznie, Drzewicy, Libiszowie, Nieznamierowicach, Odrzywole, Radzicach Dużych, Rusinowie, Sołku, Studziennie, Zychorzynie.

Zachęcamy Was do tego, by już teraz wesprzeć 29. Finał WOŚP. Rozpoczęliśmy akcję „Wirtualna Puszka Wolontariusza”, która polega na tym, że w ramach akcji możesz przekazać przelewem dowolną kwotę przypisaną bezpośrednio do wybranego przez Ciebie Wolontariusza. Informacje o zebranej kwocie będą aktualizowane każdego dnia po godzinie 21. W tym celu Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” udostępniło rachunek bankowy, na który należy dokonać wpłaty. Środki zebrane w ramach akcji zasilą indywidualny rachunek bankowy naszego Sztabu.

KLIKNIJ NA OBRAZ, ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT AKCJI

 

W środę, 6 stycznia 2021 r. w kościele pw. Św. Łukasza Ewangelisty w Drzewicy obchodzono uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną potocznie Świętem Trzech Króli. Święto odwołuje się do fragmentu z Ewangelii Św. Mateusza, który opowiada o przybyciu Mędrców ze Wschodu. Od kilku lat ulicami naszego miasta, w tym dniu, przechodził radosny Orszak Trzech Króli. Uczestnicy udawali się do Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy, gdzie oddawano symboliczny pokłon Dziecięciu Jezus. Wydarzenie kończyły jasełka połączone ze wspólnym kolędowaniem. W tym roku, ze względu na obowiązujące ograniczenia sanitarne, celebracja Święta Trzech Króli wyglądała inaczej. Drzewickie obchody rozpoczęły się od „Orszakowego Kolędowania”, które zostało przygotowane przez młodzież z Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy pod opieką instruktorki Marty Szymańskiej oraz ks. Michała Kopcińskiego. Wspólne kolędowanie było wprowadzeniem do uroczystej Mszy Świętej z udziałem Mędrców ze Wschodu. W ich rolę wcielili się: Jan Dąbrowski, Stanisław Madej i Zdzisław Domański. W sprawowanej o godz. 12 mszy wzięli udział m.in. strażacy z OSP w Drzewicy, którzy zapewniali asystę honorową Mędrcom oraz w pięknych strojach ludowych, członkinie Kół Gospodyń Wiejskich. Orszakowe korony, śpiewniki i naklejki zawdzięczamy Fundacji Orszak Trzech Króli, której dziękujemy jednocześnie za kolejny rok współpracy. Dziękujemy również Parafii pw. Św. Łukasza Ewangelisty w Drzewicy, Regionalnemu Centrum Kultury w Drzewicy oraz druhom z OSP w Drzewicy i Jelni.

Wolontariusze Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” zakończyli dystrybucję zestawów świątecznych dla osób samotnych z terenu Gminy Drzewica. Niestety w tym roku ze względu na sytuację epidemiczną oraz liczne ograniczenia nie odbyło się tradycyjne Spotkanie Wigilijne. Wolontariusze po raz kolejny wyruszyli jednak w teren, by na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia przekazać pomoc potrzebującym. Zestawy świąteczne składające się z tradycyjnych potraw wigilijnych oraz artykułów spożywczych zostały dostarczone do 50 osób wskazanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Drzewicy. Działanie zostało zrealizowane w ramach zadania publicznego „Aktywni Seniorzy” dofinansowanego ze środków Województwa Łódzkiego.

W poniedziałek, 21 grudnia 2020 r. podczas XXVII Sesji Rady Miejskiej w Drzewicy, Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski wraz z Przewodniczącą Rady Dorotą Wiktorowicz złożyli gratulacje Prezesowi Zarządu Dominkowi Niemirskiemu z okazji jubileuszu 10-lecia Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń”. Przedstawiciele władz samorządowych Gminy Drzewica podziękowali za dotychczasowe działania na rzecz lokalnej społeczności i życzyli realizacji kolejnych inicjatyw, wręczając okolicznościową tabliczkę z dedykacją dla wszystkich wolontariuszy DCW. Prezes Zarządu Dominik Niemirski, w imieniu społeczników podziękował za dostrzeżenie pracy, okazaną pomoc i wsparcie w realizacji zadań statutowych.

Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” zakończyło realizację zadania publicznego pt. „Pomoc świąteczna” dofinansowanego ze środków Wojewody Łódzkiego. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną oraz wynikające z niej liczne ograniczenia, nie odbyło się wspólne Spotkanie Przedświąteczne, w trakcie którego wręczane były prezenty. Paczki świąteczne zostały przekazane do osób potrzebujących za pośrednictwem partnerów współpracujących przy realizacji zadania, w tym m.in. placówek oświatowych oraz placówek wsparcia dziennego. Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” przekazało łącznie 200 paczek świątecznych.